Joanna Walendzik-Stefańska

Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Dyplom Campo Santo na Wawelu  nominowany do dorocznej nagrody SARP im. Stanisława Nowickiego i Stanisława Skrypija w 1986 roku. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni prof. Teresy Kruszewskiej w roku 1990.

Na warszawskiej ASP pracuje od roku 1993.

Doktor habilitowany sztuki i profesor nadzwyczajny dwóch  warszawskich uczelni  – Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych  i Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Projektantka obiektów architektonicznych, projektów wnętrz i mebli .

Wspólnie z mężem – architektem Piotrem Stefańskim w ramach autorskiej pracowni realizuje monumentalne obiekty sakralne jak np. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi i kościół pw. św. Wacława w Warszawie, projektuje wnętrza kościołów i kaplic (kaplice w portach lotniczych Warszawy i Łodzi, kaplica adoracji w łódzkiej Archikatedrze) oraz  rewitalizacje obiektów historycznych (Klasztorny  Zespół Pokamedulski  na Wigrach).

Projektuje i realizuje witraże m.in. w kościołach Krakowa i Łodzi, w  Suszcu k/Pszczyny, Drzewocinach, Suwałkach, Łukowie.

W środowisku akademickim działa naukowo jako promotor i recenzent prac doktorskich i habilitacyjnych.
Od 1998 roku jest opiekunem Koła Naukowego Studentów WAW.

Prowadzi Pracownię Dyplomującą oraz I Pracownię Projektowania Architektonicznego dla III roku studiów licencjackich i I roku studiów magisterskich

Kierownik Studiów Podyplomowych

Projektowanie łączy z twórczością malarską i rysunkową prezentowaną wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych, rysunki tuszem, pastele i obrazy olejne znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą.

Ostatnie wystawy indywidualne:

2020 Pastele, Galeria im. Bolesława Biegasa w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki, Ciechanów

2019 Pastels – architecture, landscapes sketches and stained glass design, Gallery of New Campus, College of Fine Arts Karnataka Chirtakala Parishad, Bangalore, India

2018 Miasto, Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Warszawa

Strona na FB: Joanna Walendzik-Stefańska twórczość