Wirtualny Leksykon Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Inktober 2019

 

Cienkopis, flamaster, marker, długopis  – co łączy te przedmioty? Tak, tusz!

To on właśnie jest sprawcą całego zamieszania zwanego Inktober. Ta inicjatywa kończy w tym roku dziesięć lat. Jake Parker chciał rysować lepiej, szlifować warsztat poprzez codzienną praktykę. Wyznaczając sobie ten cel w 2009 roku, nie wiedział, że jego pomysł stanie się globalną akcją, dzięki której powstała niepoliczalna ilość rysunków na całym świecie. Przez trzydzieści jeden dni uczestnicy ilustrują codziennie jeden temat z ogłoszonej przez organizatora listy. Publikują w mediach społecznościowych i dodają #inktober plus w tym roku już #inktober2019

W ten sposób łatwo wyszukać prace powstałe w czasie trwania akcji.

Między innymi można znaleźć prace absolwentki warszawskiej ASP – Czarli Bajki #inktober2017 #inktober2018

 

 

 

Więcej rysunków 

W mediach społecznościowych trwa już pełna mobilizacja. Wpisując #Inktober2019 można obserwować pierwsze fotorelacje z biurek, na których czekają ulubione pisaki tych, którzy nie mogą się doczekać pierwszego października. Poza zabawą i doskonaleniem warsztatu, dodatkową korzyścią jest możliwość znalezienia nowych fanów swojej twórczości.

Brałeś/brałaś udział już w poprzednich Inktoberach? Prześlij do nas swoje październikowe portfolia ze zgodą na ich publikację.
Przyjmujesz wyzwanie w tym roku po raz pierwszy i chcesz abyśmy tutaj publikowali Twoje rysunki? Skontaktuj się z nami.
Kontakt: leksykon@asp.waw.pl