Wirtualny Leksykon Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Irma Tylor

Reżyseria:  Marcin Zbyszyński

Nagranie i montaż: Darek Redos

Muzyka: Piotr Skodowski

Kostiumy:  Irma Tylor

Ur. 1991, Lublin

Studiowała na wydziale Wzornictwa w Katedrze Mody (2017) oraz wydziale Rzeźby (2019) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie gdzie obroniła dyplom magisterski.

– W swoich pracach łączę umiejętności nabyte na obu kierunkach. Moim medium jest tkanina i moda. Projektuję kostiumy do spektakli teatralnych jak i filmów, działam w niezależnej grupie teatralnej „potem o tem”. Lubię poruszać tematy kontrowersyjne, problemy współczesne, dotyczące mnie jak i mojego pokolenia. Na wystawie pt. BEZ PRZEKAZU, inspirowanej fragmentami książki Piotrka Sarminiego przedstawiłam propozycję ubioru dla współczesnego dilera. Pomysł wydał mi się absurdalnym konceptem, który w formie żartu ma opowiedzieć o problemach współczesnych imprez i młodych ludzi. – napisała artystka.

Od 2021 roku należy do kolektywu “Prześwit” mieszczącego się na warszawskiej starówce. Tam ma pracownię i zajmuje się malarstwem.

 

wystawy:

2019 – wystawa “BEZ PRZEKAZU” – artystyczna interpretacja na podstawie książki Piotra Sarminiego “Bez Przekazu” – video oraz kostium

2021 – wystawa “POCZĘCIE” – galeria “Prześwit” – wystawa zbiorowa – dwa obrazy

2022 – wystawa w galerii Tlen – planowana na marzec – jeden obraz

 

Instagram

Aktualizacja: Aleksander Mickiewicz, 11.02.2022r.

One Response to Irma Tylor