Wirtualny Leksykon Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Konrad Kucz

ur. 1966, Warszawa

Studia na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP w pracowni prof. Władysława Winieckiego w latach 1986–91. Specjalizuje się w grafice warsztatowej (akwaforta, akwatinta), łączy również techniki druku ręcznego z techniką komputerową.

 

 

Jest członkiem ZPAP. Brał udział w zbiorowej wystawie „L’art Polonais Contemporain” w Clermont-Ferrand we Francji, w Triennale Sztuki SACRUM (Częstochowa 2004), gdzie zdobył wyróżnienie za prace „Angelus” i „Cosmosis”, wystawiał w Galerii MAŁEJ w Nowym Sączu w 2000, w Bielskiej Galerii BWA w 2002 oraz w Galerii ARKA w Warszawie w 2005. W 2014 wystawa indywidualna w warszawskiej ZPAP. W 2017 wystawa indywidualna w galerii Ostrołęka oraz zbiorowa w galerii PROM w Warszawie. Jego prace powstały równolegle z muzyką elektroniczną, którą komponował przez ostatnie 20 lat. W obu dyscyplinach sztuki porusza zagadnienia metafizyczne i egzystencjalne człowieka współczesnego. Są one opowieścią, snem, wizją i fantazją.

Jest także autorem okładek płytowych, a także oprawy muzycznej czołówek programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych i sztuk teatralnych m.in. Teatru ACADEMIA prof. Romana Wożniaka.

Konrad Kucz grafik

Konrad Kucz muzyk

 

Kucz/Bilińska, 2018. Premiera płyty w 2019.

 

Oficjalny teledysk do piosenki wspólnego projektu Konrada Kucza i Gabrieli Kulki “Got A Song”, promujący płytę “Sleepwalk” z 2009 roku.


“Symfonia A.D. 966” została napisana na zamówienie Narodowego Centrum Kultury w związku z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski.

 

z płyty Waltornium I-XV, 2016