Krystyna Zwolińska : Mała technologia malarstwa

Autorka podręcznika (żyła w latach 1920-2006) była historykiem i teoretykiem sztuki oraz malarką. Była jednym z najwybitniejszych wykładowców łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, i była wieloletnim prodziekanem Wydziału Reżyserii.

W książce mamy przystępnie przekazaną podstawową wiedzę z zakresu technologii malarstwa z historycznym wprowadzeniem w rozwój technik malarskich. Omówiono różnorodne techniki rysunku, malarstwa, podłoża malarskie, zaprawy, pigmenty, spoiwa. Są podane metody własnoręcznego przygotowania wielu materiałów. Jest tabela możliwych reakcji chemicznych przy mieszaniu farb i tabelaryczne zestawienie pigmentów, z którego możemy poznać podstawowe i ważne ich właściwości.

Publikacja dostępna w Bibliotece Głównej:

Sowa

One Response to Krystyna Zwolińska : Mała technologia malarstwa