Wirtualny Leksykon Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Rysuj, rysuj! – wystawa rysunku

„Rysuj, rysuj!” to wystawa prac stworzonych w pracowni rysunku prof. ASP Tomasza Milanowskiego i dr Elwiry Sztetner na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Prace prezentowane na wystawie to w gruncie rzeczy całe spektrum zjawisk mieszczących się w szeroko pojętych ramach tego, co określamy jako „rysunek”. Wśród nich znajdziemy rysunki bezpośrednio odnoszące się do tradycji tego medium, klasyczne studium modela, prace konceptualne i abstrakcyjne, obiekty, kolaże, akwarele, rysunkowe instalacje oraz realizacje z pogranicza rysunku i innych dziedzin. Nie wszystkie prace tworzone przez studentki i studentów naszej pracowni można jednoznacznie zaklasyfikować. Ale przecież nie o to chodzi. Zachęcając do eksperymentowania staramy się nikogo nie ograniczać. Wiemy, że granica między rysunkiem i na przykład malarstwem bywa czysto umowna. Jeśli się zdarzy, że ktoś zamiast po węgiel albo ołówek sięga po pędzel, nożyczki czy lutownicę, nie pytamy: czy to jest jeszcze rysunek?

Autorki i autorzy:

Annamaria Bem, Anna Szymańska, Joanna Dziduch, Ewelina Szakińska, Klara Wysocka, Stanisław Kwieciński, Anna Rutkowska, Weronika Alberska, Lena Prokopczyk, Adrianna Sęk, Karolina Piotrowska, Jerzy Baranowski, Maria Jagłowska, Agnieszka Palińska, Zuzanna Litawińska, Natalia Jakubowska, Małgorzata Bocian, Natalia Borkowska, Pola Gadowska, Karolina Ratajczyk, Aleksandra Dzwonkowska, Kamila Śladowska, Gabriela Prokop, Karolina Kucharska, Sylwia Nurzyńska, Kaja Markiewicz, Magdalena Apanasewicz, Katarzyna Janiak, Natalia Gruszka, Karol Motulewicz, Anna Bojas

Podczas wernisażu odbędzie się krótki performance w wykonaniu Kamili Śladowskiej i Roberta Prokopowicza.

Wernisaż 7 XII 2018, godz. 17.00

Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Zbigniewa Romaszewskiego 19, 01-874 Warszawa

Wystawę można oglądać do 31 stycznia 2019.

Plakat promujący wystawę
projekt: Justyna Eberle
ilustracja: Klara Wysocka

Malarze Rysują: facebook.com/malarze.rysownicy