Wystawa Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej w Galerii Bardzo Białej

Studenci Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej od kilku już lat w sezonie wakacyjnym goszczą w Galerii Bardzo Białej. Prezentowane prace młodych twórców są bardzo różnorodne, poruszają odmienne problemy i obrazują indywidualne koncepcje. Każda z nich odzwierciedla osobiste, indywidualne postrzegania świata i sztuki, które choć często zasadniczo się od siebie różnią to łączy je nowatorskie wykorzystanie różnorodnych materiałów i technik. Tegoroczna wystawa została poszerzona o prace prowadzącej pracownię prof. ASP Barbary Łuczkowiak i zaproszonych gości związanych z Pracownią Tkaniny Eksperymentalnej co jeszcze szczerzej obrazuje charakter Pracowni i jej wpływ na artystów z nią powiązanych.
Pracownia funkcjonuje na wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Głównym założeniem prof. Barbary Łuczkowiak jest tworzenie przez studentów własnych koncepcji artystycznych. Niezwykle ważnym aspektem rozwoju studentów jest poszukiwania indywidualnego języka wypowiedzi plastycznej, eksperymentowanie, rozwijanie własnych środków wyrazu artystycznego i wyobraźni. Studenci realizują bardzo różnorodne indywidualne projekty- instalacje, obiekty, prace oparte o tkaninę przestrzenną, tkaniny-collage czy tkaniny rzeźbiarskie. Istotnym aspektem jest wykorzystywanie różnorodnych materiałów takich jak tkaniny tekstylne, drut, drewno, metal, papier, tworzywa sztuczne.

Uczestnicy wystawy:

Galeria czynna
poniedziałek – piątek
12:00-18:00

One Response to Wystawa Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej w Galerii Bardzo Białej